Wellicht heb je de Japanse fluffy cake wel eens op internet voorbij zien komen. Kenmerkend aan de cake is dus de superzachte cake. In dit recept Japanse fluffy cake met aardbeien wordt de zachte cake gecombineerd met slagroom, mascarpone en zomerse aardbeien. Een must voor de lente en zomer!
Japanese fluffy cake
De meeste mensen kennen wel het recept van de Japanse fluffy cheesecake. Opvallend aan dit recept is dat de cake bijzonder zacht is. Dat is kenmerkend voor veel cakes uit de Japanse keuken. Terwijl we hier in het Westen vooral stevige cakes en taarten bakken, brengen ze in Japan hun verfijnde gewoontes zelfs mee in de keuken. Niet zo verwonderlijk dat deze baksel in populariteit toenemen in ons land.
Recept Japanse fluffy cake met aardbeien
Voor het deeg wordt een soort biscuitbodem gebakken. De verhouding eigeel en eiwit ligt iets anders, waardoor de bodem in principe witter wordt dan bij een gewone biscuitbodem. Ik zeg in principe, want mijn bodem vond ik persoonlijk nog iets te geel. Waarschijnlijk had ik de eigeel iets langer moeten kloppen, dan was het witter geworden.
Normaal gesproken wordt de vulling gemaakt met alleen maar slagroom. Ik heb het recept inderdaad de eerste keer met alleen maar slagroom gemaakt. Helaas vond ik het resultaat tegenvallen. De slagroom werd na een tijdje zachter en de cake zakte een beetje in. Overigens kan dat ook te maken hebben gehad met het feit dat de taart niet eerst een nacht in de koelkast heeft gestaan. Iets met ongeduldige kinderen die erg trek hadden in die lekker uitziende taart hahaha.
Afijn, de cake op zichzelf viel wel in de smaak, maar was ook iets te zoet. Dus ben ik aan de slag gegaan en heb ik mijn eigen versie gemaakt van de Japanse fluffy cake met aardbeien. Voel je vrij om het recept naar eigen wens aan te passen en bijvoorbeeld alleen gebruik te maken van slagroom (al dan niet in combinatie met slagroomversteviger, die ik overigens bijna nooit gebruik). Slagroomversteviger is alleen nodig als het vetgehalte van je slagroom niet hoog genoeg is. Ik gebruik voor het bakken slagroom met een vetgehalte van 35%. Dit combineer ik met vanillesuiker die ik tijdens het mixen toevoeg en dan wordt de slagroom in principe stevig genoeg.
Benodigdheden
Kom
Mixer
Aparte hoge kom (voor kloppen van de eiwitten, deze moet vetvrij zijn!)
Mes (voor het snijden van de aardbeien)
Vierkante bakvorm (15×15 cm)
Bakpapier voor de bakvorm
Houd er rekening mee dat de cake behoorlijk vullend is en door de aardbeien zoet. Je kunt natuurlijk nog meer suiker toevoegen aan de slagroom als je het liever zoeter wilt hebben
- 4 Eieren Hiervan gebruik je dus: 4 eiwit en 2 eigeel, er blijven 2 eigeel over
- 100 gram Suiker wil je het zoeter dan kun je 120 gram suiker toevoegen
- 110 ml Melk
- 45 gram Boter
- 120 gram Bloem
- 1 theelepel Bakpoeder
- Citroensap scheut, optioneel
- Zout mespuntje
- 500 gram Aardbeien gewassen en droog
- 400 ml Slagroom
- 225 gram Mascarpone
- 3 zakjes Vanillesuiker of meer naar smaak
-
Zorg voor een absoluut vetvrije hoge kom. Was de kom met afwasmiddel af en zo heet mogelijk. Dat geldt ook voor de mixer (gardes) die absoluut vetvrij moeten zijn om het kloppen van het eiwit te laten lukken
-
Klop de eiwitten stijf met een mespuntje zout en een klein scheutje citroensap (optioneel)
-
In een andere kom meng je de eigeel met suiker en mix je tot het geheel vrij wit is
-
Voeg hier vervolgens de melk aan toe en blijf mixen
-
Laat de boter smelten en voeg deze ook toe aan je eigeel mix
-
Meng de bloem met bakpoeder en voeg dit toe aan je eigeel mix. Mix niet te lang, anders verliest de cake zijn luchtigheid
-
Neem nu de stijve eiwitten en schep dit voorzichtig door het beslag
-
Doe het beslag in de bakvorm en zet in een voorverwarmde oven op 160°C (ongeveer 20 minuten). Maak de deur van de oven niet te vroeg open anders zal de cake inzakken
-
Goed af laten koelen en dan doormidden snijden
-
Klop de mascarpone los met een mixer
-
Klop de slagroom lobbig met de vanillesuiker en voeg hier de mascarpone aan toe
-
Nog even flink mixen tot het een stevige massa is
-
Aardbeien in 3 – 4 plakjes snijden
-
Op de onderste helft van de cake 1/3 deel van de slagroom met mascarpone doen
-
Hierop leg je de aarbeiplakjes
-
Daarna komt er nog 1/3 deel slagroom op
-
Afdekken met het andere deel van de cake en de overgebleven slagroom erop verdelen
-
Garneren met de overgebleven aardbeien in plakjes
-
Je kunt uit deze cake ongeveer 4 – 6 porties halen, afhankelijk van hoe groot je deze maak
Heb je nog vragen? Stel ze hieronder. Maak je deze cake zelf? Tag #tipsvoorjou1 dan op Facebook. Altijd leuk om jullie creaties te zien
Hallo!
Je ingrediënten lijst zegt:
4 eieren 4 eiwitten 2 dooiers
Kan je hierover iets duidelijker zijn aub? Is dat 8 eiwitten en 6 dooiers ?
Sorry, dat is inderdaad niet duidelijk. In totaal heb je vier eieren nodig. Hiervan gebruik je dus 4 eiwitten en alleen 2 eidooiers
Als ik een ronde vorm wil gebruiken , welke maat moet ik dan gebruiken ?
Dan kun je het beste kiezen voor een kleine springvorm met een diameter van 20 cm
Hi Anja,
Die van mij is veel te rubberachtig. Waarschijnlijk omdat ik niet wist wat een theelepel bakpoeder precies inhoudt. Is dat afgestreken of met een heuveltje? Misschien is het wat makkelijker als je het in grammen zegt. Of de engelse maat, tsp….
Ik had er zo zin in en nu zit ik met de aardbeien. Hopelijk zijn die morgen nog goed. Gr Nancy
Dag Nancy, wat jammer dat je cake zo rubberachtig is. Ik gebruik een afgestreken theelepel.
We gaan het nog een keer proberen. Ik had em ook misschien te lang in de oven, omdat hij na de aangegeven tijd nog niet gaar was, moest ie wel langer erin blijven.